Domovská stránka / Ojeté motocykly / Prověřené ojeté motocykly se zárukou

Prověřené ojeté motocykly

Nový motocykl není levnou záležitostí, zvlášť když jde o Ducati. Je nám jasné, že ne každý si ho může dovolit. Jak to však udělat, aby Vám motocykl „z druhé ruky“ přinášel radost a ne starosti?

Vyberte si „Prověřený ojetý motocykl se zárukou“ od autorizovaného dealera!

O jaké motocykly se jedná?

  • předváděcí  a referenční motocykly přímo od výrobce - společnost MOTO ITALIA s.r.o. jako autorizovaný dovozce Ducati pro ČR od roku 2014 dováží od společnosti Ducati Motor Holding S.p.A. kromě nových také ojeté motocykly.

Jde o motocykly aktuálního nebo předchozího modelového roku, které Ducati využívala k nejrůznějším účelům – podle modelu jde například o motocykly z DRE (Ducati Riding Experience), Ducati Dream Tour, z novinářských testů, firemní referenční motocykly a podobně. Motocykly mají najeto zpravidla 0 až 5.000 km a jsou k nim k dispozici dokumenty pro jednoduchou registraci v ČR - nutná je pouze evidenční kontrola na STK. U těchto motocyklů je možný odpočet DPH a také financování úvěrem.

  • předváděcí motocykly společnosti MOTO ITALIA s.r.o. – jde o motocykly aktuálního modelového roku, které byly využívány jako předváděcí v rámci České republiky. U těchto motocyklů je možný odpočet DPH a také financování úvěrem.
  • motocykly vykoupené od zákazníků v rámci protiúčtu – motocykly, které pochází z oficiálního dovozu do ČR a mají doložitelnou servisní historii a jejichž majitelé se rozhodli pro výměnu za nový model.

Co mají tyto motocykly společného?

Ve všech případech se jedná o kvalitní ojeté motocykly s jasným původem, v dobrém technickém stavu a s doložitelnou servisní historií. Zásadně nebudeme dovážet a nabízet předprodukční motocykly, které se mohou lišit od konečné produkční podoby daného modelu. Na všechny tyto motocykly poskytujeme dvouletou garanci bezvadného stavu.

Co znamená garance bezvadného stavu?

Na všechny motocykly prodané v rámci programu "Prověřený ojetý motocykl se zárukou"  poskytuje MOTO ITALIA s.r.o., případně prodávající autorizovaný dealer, garanci bezvadného stavu v délce 24 měsíců od zakoupení. Tato garance se skládá z tovární záruky motocyklu a do 24 měsíců je doplněna kulancí. Kulance je závazek prodávajícího podílet se na případném odstranění závady, která se na motocyklu vyskytne a to bezplatně provedenou servisní prací a slevou 50% na použitý materiál.

Co když ani tak nemám dostatečnou hotovost?

Na pořízení všech motocyklů, které nabízíme v rámci programu „Prověřený ojetý motocykl se zárukou“ můžete využít financování Ducati Finance. A POZOR - havarijní pojištění platí i na okruhu! :-)

 

NABÍDKU PROVĚŘENÝCH OJETÝCH MOTOCYKLŮ NAJDETE ZDE

 

Pokud si z těchto motocyklů nevyberete, pak pro Vás máme několik tipů, na co dát pozor při výběru ojetého motocyklu Ducati.

      Zjistěte si předem, co kupujete

Nabídky ojetých motocyklů jsou mnohdy lákavé, vždy si ale předem zjistěte, jaký motocykl se vlastně chystáte koupit. Pro mnoho překupníků není problém motocykl naoko „omladit“ i o několik let nebo vydávat za jiný model. Nikdy se nespoléhejte jen na údaje v technickém průkazu – je to jen papír, který snese vše. V nabídce překupníků se objevují i tzv. předprodukční motocykly – což jsou motocykly, na kterých Ducati testuje daný model před zahájením sériové výroby. Tyto motocykly se od sériových mohou v mnohém lišit (například chybějící ABS, jiné komponenty odpružení nebo brzd, odlišná elektronika) a ačkoli mohou být nabízeny jako nejeté, nevztahuje se na ně oficiální Ducati záruka.

Jedinou spolehlivou cestou k přesnému určení typu a roku výroby motocyklu je ověření podle VIN. Obraťte se na  autorizovaného dealera Ducati, který Vám bezplatně prověří motocykl podle výrobního čísla a sdělí Vám navíc, zda se na motocykl nevztahuje nějaká servisní svolávací akce, či zda má daný motocykl u výrobce aktivovanou záruku. Poctivý prodávající Vám VIN nabízeného motocyklu určitě ochotně sdělí.

     Seznamte se s technickým stavem motocyklu

Při výběru ojeté Ducati platí ve vztahu k technickému stavu obecná pravidla jako při výběru motocyklu jakékoli jiné značky. Vždy se vyplatí spolehnout se na názor odborníka. Je-li to možné, obraťte se na autorizovaný servis a domluvte si prohlídku motocyklu ještě před jeho zakoupením. Vyvarujete se tak případné koupi motocyklu se zjevnými vadami, který by však laikovi mohly uniknout. Autorizovaný servis Vás také případně upozorní na nutnost výměny dílů jako je řetězová sada nebo brzdové destičky – umožní Vám to případně snížit kupní cenu o nutné budoucí investice. Ověří se také originalita ražby VIN. Dobrá je i krátká zkušební jízda.

     Ověřte si servisní historii motocyklu

Při koupi ojeté Ducati je velmi důležité pořídit pokud možno motocykl se známou servisní historií. Dávejte přednost motocyklům oficiálně dovezeným do ČR před individuálními dovozy. Pokud nějaký záznam v servisní knížce chybí, ale prodávající bude tvrdit, že na servisu byl, žádejte kopie faktur za servis nebo ověřte u autorizovaného servisu, zda daný motocykl mají ve své evidenci a co se na něm dělalo. Prodávající bude pochopitelně většinou tvrdit, že motocykl je „právě po servisu“. Pokud to však není schopen doložit servisní knížkou nebo doklady za servis , motocykl nekupujte. Anebo počítejte s investicí do servisu ihned po zakoupení. Nevyplatí se šetřit zvlášť na rozvodových řemenech, které se mají podle modelu měnit za 20-24 tisíc km/2 – 5 let. Nemáte-li spolehlivý doklad o jejich poslední výměně, nechte je hned vyměnit. Autorizovaný servis použije vždy jen originální ND, ceny se podle modelu pohybují od 700 do 2500 kč/kus.  Smiřte se s tím, že kvalitně servisovat Vaši Ducati dokáže pouze autorizovaný servis. Jen ten má potřebné vybavení a informace. Více informací o servisu najdete zde.

    Zkontrolujte dokumenty a příslušenství

Před samotným podpisem zkontrolujte shodu VIN čísla motocyklu s dokumenty. Vždy žádejte motocykl s českým TP – vyvarujete se tak možným potížím a finančním výdajům spojeným s jeho vyřízením.  Podle typu by k motocyklu měl prodávající  předat 1-2 klíče (z toho jeden červený, tzv. master klíč) nebo alespoň 1 klíč a kódovací kartu (ta nahrazuje master klíč). U nejnovějších typů Multistrada 1200 a Diavel pak jeden klíč elektronický a jeden mechanický. Pokud si nejste jisti, obraťte se na autorizovaný servis, který Vám sdělí, jaké klíče k Vašemu modelu konkrétně náleží. Dalšími dokumenty, které byste měli žádat, jsou záruční/servisní knížka se servisní historií, účtenky/faktury za servisní práce a ideálně také návod k obsluze.

Kalendář akcí
Zobrazit akce
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.