Koncem devadesátých let došlo u výrobce motocyklů značky Ducati k organizačním změnám, které vyústily v osamostatnění značky DUCATI a vznik Ducati Motor Holding S.p.A.(DMH). Následovala reorganizace prodejní sítě po celém světě, kdy začala být požadována samostatnost značky na úrovni národních dovozců. Do té doby v ČR zastupovala značku Ducati společnost Cagiva Praha s.r.o. Z výše uvedených důvodů hledal DMH nového partnera pro ČR a SR. V roce 2001 se jím stala společnost MOTO ITALIA s.r.o.

Společnost založil na počátku roku 2001 Jindra Hudeček se svým kamarádem Pavlem Prokopem. Důvodem k tomu byla i aktivní účast Jindry Hudečka v Mistrovství ČR Supersportů  právě na motocyklu Ducati. Důvěrná znalost problematiky, silné finanční zázemí společnosti HUDYsport a láska ke značce Ducati vedla k tomu, že Jindra Hudeček s pomocí Pavla Prokopa rozšířil své aktivity a pustil se také do obchodu s motocykly. Od začátku měl jasný cíl – dělat to dobře, ne jen s ohledem na okamžitý zisk. Bohužel v roce 2005 Pavel Prokop tragicky zemřel po nehodě na motocyklu.

První prodejna motocyklů a příslušenství Ducati společnosti MOTO ITALIA s.r.o. byla otevřena v dubnu 2001 na Sokolovské ulici na Praze 8. V prvních letech byl silnou hybnou silou Petr Papežík, který přinesl do nové společnosti své zkušenosti prodejce a servisního technika, které získal jakožto autorizovaný dealer značky Ducati (Moto Robert, založeno 1992) ještě pod hlavičkou předchozího dovozce. Začátky byly slibné, již v roce 2001 se prodalo 61 motocyklů. V průběhu následujícího roku byla prodejna kompletně přebudována na Ducati Store a získala oficiální označení DucatiPrague. V roce 2007 se přestěhovala do větších a reprezentativnějších prostor na Olbrachtově ulici na Praze 4, kde sídlila do roku 2020.

Od roku 2014 jsme nabídku rozšířili o dovoz referentských a předváděcích motocyklů přímo od výrobce. Tyto stroje nabízíme v programu Prověřené ojeté motocykly se zárukou. Díky tomu je značka Ducati ještě dostupnější a svůj vysněný stroj tak získalo již více než 300 majitelů.

V roce 2010 došlo na přání DMH S.p.A. k oddělení slovenského trhu. Z hlediska prodejů byl rekordní rok 2022, kdy celkový počet námi dovezených motocyklů Ducati prodaných v ČR překročil 420.

Aktuálně nás najdete na adrese Průmyslová 11, Praha 10. Showroom, který splňuje aktuální standardy Ducati a má rozlohu přes 300 metrů čtverečních, nabízí dost prostoru pro prezentaci celé modelové řady Ducati a Ducati Scrambler. Také servis a zázemí jsou moderní a prostorné. Prohlédněte si virtuální prohlídku

Naším cílem je poskytovat excelentní profesionální služby při zachování osobního přístupu. Práce pro nás není jen zaměstnáním, sdílíme vášeň našich zákazníků, vášeň pro Ducati. Chceme, aby Vám Váš motocykl Ducati dělal jen radost a abyste byli hrdí na to, že jej vlastníte.